سرمایه گذاری در گرجستان | ثبت شرکت در گرجستان | اقامت گرجستان

فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان | اقامت دائم گرجستان | راهنمای سرمایه گذاری در گرجستان | خرید ملک در گرجستان | تحصیل در گرجستان | کشاورزی در گرجستان | اخذ پاسپورت گرجستانغذای خوشمزه و معروف گرجستان خینکالی

غذای خینکالی خینکالی یک نوع غذای گرجی بسیار پرطرفدار در کشور گرجستان است و به نوعی غذای ملی گرجستان محسوب می شود.خینکالی یک بقچه از خمیر است که داخل آن گوشت و ادویه و سبزیجات معطر قرار می گیرد. خینکالی انواع مختلفی دارد که عبارتند از : خینکالی گوشت – خینکالی سیب زمینی – خینکالی […]

غذای خینکالی

خینکالی یک نوع غذای گرجی بسیار پرطرفدار در کشور گرجستان است و به نوعی غذای ملی گرجستان محسوب می شود.خینکالی یک بقچه از خمیر است که داخل آن گوشت و ادویه و سبزیجات معطر قرار می گیرد.

 طرز تهیه خینکالی ، غذای خوشمزه گرجستانی

خینکالی انواع مختلفی دارد که عبارتند از : خینکالی گوشت – خینکالی سیب زمینی – خینکالی قارچ و انواع مختلف دیگر ولی معروفترین و متداولترین نوع خینکالی همان خینکالی گوشت است.

بسته به نوع خینکالی خمیرهای آن را با موادی از قارچ و پنیر گرفته تا گوشت ادویه‌ زده، سبزیجات معطر ، پیاز و سیر پر می‌ کنند و آن را در آب جوش می‌ پزند. خینکالی را یا به تنهایی یا به همراه مقداری فلفل سیاه می‌خورند. گوشت داخل خینکالی را از قبل نمی‌ پزند، به همین دلیل هنگام طبخ آب گوشت در داخل خمیر باقی می‌ماند. به هنگام خوردن، با اولین گاز باید آب داخل خمیر را مکید و گرنه خینکالی وا می‌ رود.بنابراین متوجه شدید که خوردن آن هم شگرد دارد.

مواد لازم

گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم ( گوشت گوساله یا گوسفند )

پیاز مربع شده ( ریز ریز شده ) ۲ عدد متوسط

فلفل سیاه یک قاشق چایخوری

فلفل قرمز یک قاشق چایخوری

آویشن یک قاشق مربا خوری

نمک به میزان لازم

خمیر پیراشکی ۱ بسته

طرز تهیه خینکالی

 داخل ظرفی، گوشت چرخ کرده را با فلفل سیاه و قرمز و آویشن و پیاز بریزید و یک ملاقه آب سرد به آن اضافه کنید و آن را ورز دهید ( خوب مخلوط کنید ). علت اضافه کردن آب سرد به این مخلوط این است که عطر حاصل از آویشن به جسم گوشت می رود و آن را خوش عطر می کند.

نکته : لطفا به این مخلوط روغن اضافه نکنید زیرا گوشت به اندازه کافی برای این غذا چرب است.

مخلوط حاصله را درون یک ماهی تابه ریخته و آن را تفت دهید. البته می توانید مخلوط را سرخ نکنید و درون خمیر پیراشکی بپیچید و آن را به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه درون آب جوش بپزید که مردم گرجستان معمولا از این روش استفاده می کنند ولی روش دیگری که در بالا توضیح داده شد این است که اول مخلوط گوشت را تفت دهیم و سرخ کنیم و سپس آن را درون خمیر پیراشکی بپیچیم.

پس از اینکه مخلوط شما تفت داده شد میگذارید تا سرد شود و یکی از خمیرهای پیراشکی را باز کنید ، مقدار لازم از مخلوط گوشت را در وسط خمیر پیراشکی که به شکل دایره است قرار می دهیم و سپس به صورت بقچه آن را جمع می کنیم و می بندیم.

سپس درون یک ماهی تابه مقداری لازم روغن مخصوص سرخ کردنی می ریزید و بقچه های درست شده را درون آن قرار می دهید تا کاملا سرخ شوند.امیدواریم از آموزش غذای خینکالی لذت برده باشید.

persianv.com